Meditace klidného spočívání – Šinä (šamatha) každou středu v 19:30 (30 minut meditace s krátkými přestávkami, s vysvětlením, zvláště vhodná pro začátečníky i nebuddhisty)

Pokud budete mít zájem zůstat, chvíli po meditaci je obvykle také krátké učení na různá buddhistická témata.

Kromě toho organizujeme víkendové studijní a meditační kurzy (aktuální pořádané kurzy, veškeré novinky a oznámení najdete zde) a setkáváme se při dalších praxích a studiu (například knihy Ozdobný klenot vysvobození od Gampopy) – více informací získáte v našem centru.

Meditaci klidného spočívání lze používat jako prostředek uklidnění mysli a rozvoje soustředění. Pravidelná meditace vám pomůže být bdělejší, vyrovnanější a získat nadhled nad denními starostmi a odstup od negativních emocí.

Meditace nevyžaduje žádné zvláštní schopnosti,  pouze trpělivost, bdělost a vůli. Jako předmět soustředění používáme vlastní dech, zcela přirozený, dynamický a přitom rutinně se opakující proces, podobně jako v mnoha dalších buddhistických školách nebo například bojových uměních a józe.

Středeční meditace je určená jak pro buddhisty (či pro buddhisty začátečníky), tak pro ty, kteří chtějí pouze praktikovat něco smysluplného, aniž by měli zájem o náboženské aspekty buddhismu.

Chystáte se k nám poprvé? Zde jsou odpovědi na nejčastější dotazy:
Musím být buddhistou, než přijdu do centra Bodhi Path?

Bodhi Path je otevřené všem, ať už jste či nejste buddhisty. Jsme pevně přesvědčení, že učit se meditovat je prospěšné pro všechny.

Musím vědět něco o meditaci než přijdu?

Pro účast na společné meditaci nejsou nutné žádné předešlé vědomosti o meditaci. Všechny potřebné informace jak meditovat vám budou vysvětleny.

Co si mám na meditaci přinést?

Je vhodné vzít si volnější oblečení, abyste mohli pohodlně sedět. Meditační podložky a polštářky jsou k dispozici v centru, možné je sedět i na židli.

Musím za účast na meditaci platit?

Za účast na meditaci se neplatí.