S radostí oznamujeme, že 29. února – 2. března 2020 do Prahy opět přijede učitel tibetského buddhismu, Ačarja Tenzing Wangpo. Během víkendového kurzu s námi bude sdílet učení zvané Bódhičarjávatára (Uvedení na cestu k probuzení) od Šantidévy, které se zaměřuje na rozvíjení soucitu a milující laskavosti v denním životě.

Pokud jste nebyli na předchozím kurzu s Tenzingem Wangpem, nevadí, učení na sebe volně navazují a dávají smysl i samostatně. Přednášky budou v angličtině s překladem do češtiny.

Detailní informace o plánovaném programu připravujeme – sledujte naše internetové stránky nebo profil Bodhi Path na Facebooku.

Tenzing Wangpo se narodil v roce 1990 do buddhistické rodiny v Indii. Ve věku sedmi let byl přijat do kláštera, kde studoval rituály a texty Dharmy tradičního tibetského buddhismu. Ve dvanácti letech nastoupil na buddhistickou akademii Diwakar v Kalimpongu – zde se osm let věnoval studiu indo-tibetské buddhistické filosofie a literatury, angličtiny a hindštiny. Od té doby, kdy obdržel titul Áčárja (učenec v buddhistických studiích) předává nauky v Indii a nově i v Evropě. Poslední roky tráví na přání Jigme rinpočheho tři měsíce v roce cestami po evropských centrech Bodhi Path a předává nejrůznější učení tibetského buddhismu. Je synovcem Šamara rinpočheho a strávil s ním mnoho času především v posledním roce Šamarpova života.