ONLINE KURZ S LAMOU JAMPOU THAYEM 27.7. – 31.7.2020
22 července, 2020

Současná situace stále neumožňuje cestování učitelů a společné osobní setkávání se s nimi na kurzech. Učitelé se ale snaží předávat učení alespoň formou online přenosů. Rádi bychom Vás pozvali na kurz s Lamou Jampou Thayem, uznávaným učitelem linií Karma Kagjü a Sakja tibetského buddhismu, na téma Šest páramit – soucit a moudrost v denním životě (více informací se dozvíte: https://lamajampa.org/events/2020/7/25/teachings-on-the-six-perfections).

Přenosy budou probíhat od pondělí 27.7.2020 do pátku 31.7.2020 vždy od 18:00 do 19:30 a naším centrem bude pořádán překlad do češtiny. Připojit se k nám můžete přes odkaz https://bit.ly/LamaJampa6paramitCZ  (připojení prostřednictvím programu Microsoft Teams, připojit se lze bez předchozí registrace a účast je zdarma – pokud chcete, můžete věnovat finanční příspěvek dle Vašeho uvážení).

K našemu překladu se prosím připojujte 15 minut předem, v případě technických potíží a dotazů nás kontaktuje na adrese prague@bodhipath.org

Tématem kurzu je šest páramit – páramity jsou prospěšné činy prováděné na základě praxe soucitu, které přesahují náš osobní zájem. Jsou také založeny na moudrosti, která vnímá jevy v absolutním rozměru tak, jak skutečně jsou. Z tohoto důvodu tvoří základní praxi mahajánového buddhismu. Pokud jsou aplikovány v našich každodenních životech, páramity proměňují naši existenci v cestu k osvícení. Lama Jampa Thaye nejprve vysvětlí obecný význam páramit a poté poskytne podrobná vysvětlení každé z nich, abychom dostali kompletní představu o jejich výnamu.